Deset poena Đedovića u porazu Bayerna

IZVORavaz.ba

Prvu četvrtinu su dobili domaći rezultatom 30:20, a potom je Bamberg uzvratio dobivši drugu dionicu sa 21:9, pa se na poluvrijeme otišlo pri prednosti gostiju, 41:39.

Ipak, Bavarci dobijaju treću četvrtinu rezultatom 23:16 i u posljednjih deset minuta se ulazi sa pet poena prednosti domaćeg sastava, bilo je 62:57. Domaćini su u posljednje dvije minute ušli sa prednosti od pet poena, bilo je 76:71, ali Bamberg do kraja susreta pravi seriju 9:0 i dolazi do druge pobjede u ovoj seriji.

Goste je do pobjede vodio Causeur sa 23 poena, šest skokova i tri asistencije dok je Strelnieks dodao 13 poena. Još je dvocifren bio Miller sa 12 poena i tri skoka.

Kod Bayerna najbolji je bio Booker sa 12 poena dok je Lučić dodao 11 uz tri skoka, a još je dvocifren bio naš Nihad Đedović sa deset poena i pet skokova. Bayern-Bamberg 76:80 (30:20, 9:21, 23:16, 14:23)