Kraljevski klub ponovo na tronu: Real Madrid po 33. put prvak Španije (FOTO i VIDEO)

Čudo kakvom se nadala Barcelona nije se desilo. Real Madrid je večeras postao prvak Španije, prvi put nakon pet godina, nakon večerašnjeg trijumfa na La Rosaledi protiv domaće Malage rezultatom 2:0.

Bila je ovo 33. titula za Kraljevski klub, koji se potpuno zasluženo okitio najsjajnijom medaljom za sezonu 2016-2017.

Real je poveo večeras već u 2. minuti kada je Ronaldo sjajno istrčao polukontru i zaobišao Kamenog i rutinski pogodio za 1:0.

Zaprijetila je Malaga preko bivšeg igrača Barce Sandra, ali njegov udarac u 13. minuti dobro brani Navas. Samo minut kasnije dobra šansa za Real, ali udarac Benzeme brani Kameni.

Najbolja šansa za Malagu došla je u 21. minuti kada je opet Sandro bio u glavnoj ulozi. Sjajno je šutirao iz slobodnjaka, ali Navas fantastičnom intervencijom brani njegov udarac.

Real je mogao do drugog gola u 34. minuti, ali Ronaldo sa svega pet metara ne uspijeva matirati Kamenog.

U drugom poluvremenu Malaga je krenula nešto ofanzivnije ka golu Navasa, ali bez konkretnijih šansi.

Sve dileme oko prvaka Španije riješio je u 56. minuti Karim Benzema koji iz neposredne blizini nakon odbijene lopte pogađa mrežu za veliko slavlje igrača Kraljevskog kluba.

Mogao je Real i do trećeg gola, ali Kameni je sjajno odbranio nekoliko puta pokušaje Benzeme i Ronalda.

Mogla je Malaga do počasnog gola, ali je Castro pogodio samo prečku.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:0. Real je tako prvi put od 2012. godine osvojio titulu prvaka Španije i prekinuo dominaciju Barce.

Barcelona je na Nou Campu dočekala Eibar i u oproštajnoj utakmici za Luisa Enriquea pobijedila rezultatom 4:2 nakon velikog preokreta.

Bila je ovo posljednja utakmica Enriquea na klupi Barce u Primeri, a prema svim najavama naslijedit će ga Ernesto Valverde.

Pomalo šokantno Eibar je dana došao u vodstvo u 7. minuti kada je Ander Capa asistirao za Inuija koji pogađa lijepo za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Suarez je imao dobru šansu, ali šutirao je pored gola.

Urugvajski napadač ponovo je imao šansu u 36. minuti, ali golman Yoel je sjajno odbranio njegov udarac.

Mogao je Eibar i do drugog gola u prvom poluvremenu, ali Pena je šutirao za malo pored desne stative.

U drugom poluvremenu Barca je krenula još jače ka golu Eibara, ali hladan tuš se ponovo desio u 61. minuti kada je Inui pogodio za 2:0 za Eibar.

Ipak samo tri minute kasnije Barca je preko Junca, koji je postigao autogol smanjila na 2:1.

Mogla je Barca i do izjednačenja. U 69. minuti glavni sudija Hernandez pokazao je na bijelu tačku, a penal nije iskoristio Messi.

Ipak igrala se 74. minuta kada je Suarez pogodio za 2:2. Asistenciju je upisao Paco Alcacer.

Ekspresan preokret Barce desio se u 75. minuti kada je Messi, bio strijelac sa bijele tačke i tako se iskupio za promašeni kazneni udarac u 69. minuti. Prethodno je Capa zaradio crveni karton.

Do kraja susreta Messi je uspio još jednom zatresti mrežu Eibara i to u sudijskoj nadoknadi za konačnih 4:2.

Mala utjeha za Barcu jeste podatak da je Messi najbolji strijelac Primere sa 37 postignutih golova, a drugi na toj listi je Luis Suarez sa 29 pogodaka.