Naslovnica SPORT Liga za prvaka: U lošoj utakmici Zrinjski i Željo podijelili bodove U...

Liga za prvaka: U lošoj utakmici Zrinjski i Željo podijelili bodove U drugom kolu Lige za prvaka Pod Bijelim brijegom domaći Zrinjski je dočekao sarajevski Željezničar, a na kraju je rezultat bio miroljubiv. Završilo je 0:0, što je svakako najviše odgovaralo Sarajevu koje se opet uključilo u borbu za titulu.

0

Prvu šansu imali su domaći preko Stojkića, ali njegov udarac odlazi pored gola. Prvi šut u okvir gola vidjeli smo u 34. minuti kada je Jović pucao, ali odbranio je Kjosevski.

U drugom poluvremenu ponovo smo gledali sličan fudbal kao u prvom dijelu. Mešanović je prvi zaprijetio udarcem sa 20-ak metara, ali njegov udarac ponovo brani Kjosevski.

Željo je zaprijetio u 62. minuti kada je Zeba u opasnoj akciji pokušao pronaći Lendrića, ali nije bilo problema za odbranu Plemića.

Treba izdvojiti i najbolju šansu na utakmicu koju je imao Mešanović iz Zrinjskog u 90. minuti, ali ponovo je uspješniji bio Kjosevski.

Do kraja susreta nije bilo velikih šansi na obje strane, tako da je završilo 0:0.

Nakon ovog kola Zrinjski je i dalje vodeći sa 49 bodova, dok je Željo drugoplasirani sa 48 bodova.