Utorak, 21 Septembra, 2021

Medvedev očitao lekciju Đokoviću i na maestralan način osvojio US Open

Prva gren slem titula za Rusa, koji Srbijancu nije prepustio niti jedan set

IZVORAvaz.ba

Rus Danil Medvedev (2.) pobjednik je US Opena, posljednjeg gren slem turnira sezone.

Medvedev je u finalu očitao lekciju prvom reketu svijeta Novaku Đokoviću, kojeg je deklasirao s 0:3 u setovima.

Odmah je Đoković izgubio servis, a Medvedev je sačuvao brejk prednosti i osvojio set rezultatom 4:6.

Đoković je u drugom setu propustio čak pet prejk lopti, a onda izgubio svoj servis u petom gemu, što je Medvedevu bilo dovoljno da uzme set s 4:6 i dođe do velikog vodstva od 0:2.

Nije Đokoviću ništa išlo večeras, a to se vidjelo i na početku trećeg seta, gdje je Medvedev odmah napravio brejk.

Novi brejk napravio je Medvedev u trećem gemu. Đokovićeva igra se potpuno raspala, a sve što je uspio je vratiti jedan brejk.

Dva brejka ipak su bila nedostižna za Srbijanca. Rus je završio posao i s 4:6 došao do svoje prve gren slem titule.

Đoković je, s druge strane, propustio veliku priliku da kompletira kalendarski slem, odnosno da osvoji sva četiri velika turnira u jednoj godini, što je posljednji put uspjelo Rodu Lejveru (Laver), davne 1969. godine.

Srbijanac je tako ostao na 20. gren slem titula, koliko imaju i njegovi najveći rivali Rafael Nadal i Rodžer Federer (Roger).