Nastavak pobjedničkog niza: Bosna i Hercegovina golovima Džeke i Lulića savladala Albaniju u Elbasanu

IZVORAvaz.ba

Selektor Baždarević je na teren poslao kombinovan sastav, sa čak dva debitanta, što se na kraju pokazalo kao veliki pogodak.

Poveli smo u 7. minuti kada je Džeko iz penala sigurno pogodio za 1:0. Bio je to 50. gol u dresu reprezentacije za našeg Edina Džeku.

Nakon primljenog gola Albanci su preuzeli inicijativu, ali bez konkretnih šansi, dok su naši igrači strpljivo čekali pogrešku, koju su i dočekali u finišu prvog poluvremena.

Kodro je sjajno ubacio sa strane, a u sredini je bio Senad Lulić, koji rutinski pogađa za 2:0.

U drugom poluvremenu smo gledali relativno mirnu utakmicu. Albanija je u prvih 20. minuta drugog dijela imala jalovu terensku inicijativu.

Neizvjesnost u utakmicu donio je Balaj koji u 69. minuti lijepo pogađa glavom za 2:1.

Ostalo je 2:1 za našu reprezentaciju do kraja utakmice. Bila je ovo odlična uvertira pred krucijalni susret u okviru kvalifikacija za odlazak na SP, kada u Zenici dočekujemo Grčku u junu mjesecu.