ODLIČNA PRILIKA ZA POSAO: “OPAL GRUPA” raspisuje oglas za prijem u radni odnos

Šef računovodstva (m/ž)

Opis poslova:

  • Razvoj i održavanje računovodstvenog sistema u skladu sa važećim zakonskim propisima i računovodstvenim standardima;
  • Izrada polugodišnjeg i završnog obračuna;
  • Aktivna saradnja sa klijentima Grupe, poreznom upravom, bankama i drugim relevantnim institucijama;
  • Rukovođenje timom ljudi u sektoru računovodstva i finansija unutar članica Grupe;
  • Izvještavanje i analiza poslovanja prema Upravi Grupe;
  • Koordinira aktivnosti računovodstvenog sektora s aktivnostima drugih sektora;
  • Određuje način obrade računovodstvene dokumentacije, uz poštivanje MRS, MSFI, lokalnih zakona i računovodstvenih politika;
  • Predlaže računovodstvene politike;
  • Pregleda i kontroliše obrađenu dokumentaciju;
  • Analizira računovodstvene bilanse;
  • Odgovora za izradu poreskih izvještaja;
  • Organizuje pripremne radnje i obradu popisa imovine, obaveza i potraživanja;
  • Priprema izradu periodičnih obračuna i završnog računa;
  • Kreira zaključna knjiženja;
  • Kreira druge izvještaje prema državnim organima;
  • Sarađuje sa vanjskim revizorom, poreskim i drugim nadležnim institucijama;
  • Prati i prikuplja informacije o poreskim i drugim zakonskim finansijskim regulativima od interesa za Grupu;
  • Koordinacija sa programerskom kućom u pogledu implementacije računovodstvenih standarda i praktičnih rješenja u okviru postavke i funkcionisanja računovodstveno-finansijskog operativnog sistema;
  • Kontrola i praćanje finansijskog i robnog knjigovodstva;
  • Dostavlja prijedloge propisa, općih i pojedinačnih akata koje priprema za Upravu Grupe;
  • Organizuje i rukovodi radom Službe računovodstva u skladu sa statutom i organizacionom šemom Grupe.

Uslovi:

  • VSS, Ekonomski fakultet;
  • Certifikat samostalnog računovođe;
  • Minimalno radno iskustvo na poslovima certificiranog računovođe u trajanju od 2 godine;
  • Napredno poznavanje rada na Microsoft office alatima;
  • Preciznost, analitičnost i proaktivnost u radu;
  • Izražena sposobnost rukovođenja timom;
  • Vozačka dozvola B kategorije;
  • Poželjno poznavanje jednog stranog jezika.

Poželjne osobine koje kandidat treba da posjeduje:

  • Analitičnost;
    • Jako izražena detaljnost i preciznost u radu;
    • Dobre organizacijske vještine;
    • Spremnost na timski rad;
    • Težnja ka kolegijalnosti i pozitivnoj komunikaciji u radnoj sredini;
    • Mogućnost rada na više zadataka u isto vrijeme (multi-tasker);
    • Postavljanje prioriteta;
    • Samostalnost, samoinicijativnost i sistematičan pristup radu;
    • Dobre vještine predviđanja u stručnom smislu;

Nudimo Vam:

  • Redovna, natprosječna i stimulativna primanja;
  • Stalni radni odnos, rad na neodređeno vrijeme;
  • Rad u dinamičnom okruženju;
  • Saradnja puna izazova.

Ukoliko smatrate da ispunjavate uslove navedene u konkursu i zainteresovani ste za poziciju molimo da nam biografiju dostavite na email adresu: [email protected] ili putem pošte na adresu Opal-comerce d.o.o., Put Armije BiH 3, 77 000 Bihać.

Konkurs ostaje otvoren 15 dana od dana objave.

Dodaj komentar:

POVEZANI ČLANCI

Najnovije

58,466LikesLikes
8,496SljedbeniciPratite