Prekinuta dominacija Dinama: Rijeka je novi prvak Hrvatske

Rijeka novi prvak Hrvatske u fudbalu. Tim sa Kantride je slavio u najvažnijoj utakmici u svojoj historiji i sa 4:0 razbila Cibaliju i tako postala prvak kolo prije kraja prvenstva.

Riječanima je ovo prvi naslov u historiji, a prekinuli su 11-godišnju dominaciju Dinama koji je bio prvak u svim sezonama od 2005. godine.

Cibalia, koja se žestoko bori za opstanak, na Rujevici je izdržala samo 11. minuta. Tada je Gavranović iskoristio pogrešku defanzivaca gostiju, zaobišao vratara Matkovića i lako pogodio za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Andrijašević je izbio sam ispred Matkovića, koji njegov udarac brani, ali je odbijenoj lopti najbliži Gavranović kome nije bilo teško ubaciti loptu u praznu mrežu

Sve je bilo gotovo u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Bezjak sjajnim lobom nakon kornera pogodio suprotan ugao i Riječanima donio tri gola prednosti.

Posljednji gol na utakmici postignut je ponovno nakon kornera, a djelo je Župarića.