Naslovnica SPORT RONALDOVA DVA GOLA IZ OFSAJDA ZA PROLAZAK REALA: Bayern sa nepravedno isključenim...

RONALDOVA DVA GOLA IZ OFSAJDA ZA PROLAZAK REALA: Bayern sa nepravedno isključenim igračem i ovakvim suđenjem nije imao šanse Real Madrid je nakon produžetaka slavio sa 4:2 i izbacio Bayern u četvrtfinalu Lige prvaka ukupnim rezultatom 6:3. Susret su obilježile katastrofalne greške glavnog sudije Kassaija i njegovog pomoćnika Ringa koji su napravili barem tri ogromne, neoprostive greške koje su direktno uticale na rezultat - sve na štetu štetu Bayerna

0

Bayern je od početka napadao kako bi stigao zaostatak, dok se Real orijentirao na kontranapade.

U 9. minuti opasno je zaprijetio Thiago glavom, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola.

U narednom napadu Bayern je propustio veliku priliku. Ribery je pronašao Lewandowskog u petercu domaćina, a Marcelo je izblokirao udarac Poljaka u posljednjem trenutku. U nastavku akcije Robben je šutirao pored gola.

Vidal je u 13. minuti pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla preko gola.

Kraljevi su prvi put zaprijetili u 23. minuti kada Benzema šutira glavom, ali Neuer nije morao intervenisati nakon njegovog šuta. Tri minute kasnije Carvajal je šutirao u okvir gola, ali je Neuer bio siguran.

Najbolju priliku za Real u prvom poluvremenu propustio je Ramos koji je nakon gužve u kaznenom prostoru Bayerna sa desetak metara šutirao, Neuer je bio savladan ali je Boateng sa gol-linije izbio loptu.

Kroos je bio neprecizan iz daljine u 34. minuti, a dvije minute kasnije Ronaldo je izašao sam na Neuera, no šutirao je po sredini gola i njemački golman je intervenisao. Do kraja poluvremena još jednom su pokušali Kroos i Ronaldo, ali bez uspjeha.

Isco je u 50. minuti nakon kornera sa dvadesetak metara šutirao iz voleja, ali je lopta otišla pola metra od Neuerovog gola.

On što je uradio Boateng u prvom poluvremenu uradio je Marcelo u 51. minuti. Robben je šutirao, a Brazilac je sa gol-linije izbio loptu.

Već u narednom napadu sudija Kassai je pokazao na bijelu tačku. Robbena je u kaznenom prostoru srušio Casemiro i Mađar je opravdano dosudio penal za Bayern. Kad su svi očekivali da će Casemiro dobiti drugi žuti karton i napustiti igru, sudija mu je oprostio ovaj prekršaj i tako dodatno pogurao Real.

Lewandowski je bio siguran, šutirao po sredini gola i doveo Bavarce u vodstvo od 1:0. To je Poljaku bio osmi pogodak u Ligi prvaka ove sezone.

U 54. minuti Robben je uposlio Vidala koji je sa pet metara iz voleja šutirao, ali je nabio loptu visoko preko gola. Tri minute kasnije i Ribery je pokušao iz voleja sa desetak metara, ali je Navas bez problema odbranio njegov udarac.

Real je do izjednačenja došao u 76. minuti. Casemiro je sjajno pronašao Ronalda između Boatenga i Lahma, a Portugalac glavom sa desetak metara pogađa za 1:1.

Samo minutu kasnije Bayern je ponovo poveo. Nakon jedne duge lopte sa sredine terena Müller je spustio loptu Lewandowskom, ali je prvi do lopte stigao Ramos i na njegovu nesreću poslao je u svoju mrežu. Ipak, čini se da je prvi asistent Ring pogriješio kada nije signalizirao ofsajd u kojem se nalazio Lewandowski.

Marcelo je već u narednom napadu bio u šansi, ali je njegov udarac sa desetak metara u hokejaškom stilu odbranio Neuer.

U 83. minuti Marcelo je ubacio loptu na drugu stativu, a iz peterca je rezervista Lucas šutirao pored gola.

Bayern je u finišu meča ostao sa deset igrača. Vidal je u 84. minuti isključen nakon  kardinalne greške sudije Kassaia. Naime, Vidal je uzeo čistu loptu, međutim sudija je vidio drugačije i dao još jedan nezasluženi žuti karton i ostavio Bayern sa igračem manje.

Samo nekoliko minuta kasnije, Casemiro je ponovo napravio prekršaj nad Robenom, međutim sudija mu je i ovaj put oprostio i Casemiro nije dobio drugi žuti karton.

Posljednju priliku za Real u regularnih 90 minuta susreta imao je Ramos nakon kornera u posljednjoj od četiri minute sudijske nadoknade, ali je glavom šutirao pored gola i susret je otišao u produžetke.

U 97. minuti vidjeli smo prva uzbuđenja u produžecima. Najprije je Ronaldo sa 25 metara šutirao snažno, Neuer je odbio loptu a u nastavku akcije Marcelo je bio neprecizan.

Bayern je minutu kasnije zaprijetio nakon kontranapada, ali Costa je traljavo šutirao nakon Robbenove asistencije.

U 99. minuti Lucas je asistirao Asensiju koji šutira u sami ugao, ali je Neuer sjajno odbranio i odbio loptu u korner.

Minutu prije kraja prvog produžetka Ramos je asistirao Ronaldu koji je bio u očiglednoj ofsajd poziciji skoro metar, onaj isti prvi asistent Ring nije podigao zastavicu, a Portugalac je ljevicom matirao Neuera za prolaz u polufinale.

Ronaldo je hat-trick kompletirao u 110. minuti. Marcelo je prošao čitavu odbranu Bayerna i asistirao Ronaldu kojem nije bilo teško poslati loptu u praznu mrežu. I ovaj pogodak je bio sumnjiv s obzirom da je Ronaldo bio na granici ofsajda, ali drugi pomoćnik Toth je smatrao kako je pogodak regularno postignut.

Dva gola iz ofsajda koje je postigao Ronaldo su uništila Bayern

Konačni udarac Bavarcima zadao je Asensio u 112. minuti kada je nakon solo prodora postavio konačnih 4:2.

Večeras se desila još jedna velika krađa u LIGI PRVAKA i mislimo da je stvarno vrijeme da se neko pozabavi ovim sudijama jer nisu oni ti zbog kojih navijači dolaze na tribine.