Sanski mladi nogometaši među najboljima u Evropi

Ovo je inače 30. jubilarni turnir na kojem je učestovalo oko 2.500 sportista iz 17 država cijelog svijeta u svim omladinskim kategorijama.

U Italiji su nastupili mlade selekcije nogometnog kluba Podgrmeč, ovaj put sa 14 dječaka u kategoriji pjetlić, 11 članica Ženskog nogometnog kluba „Rudar – Kamenegrad“, koje su nastupale za klub „Mladost“ iz Bosanskog Novog.

Mladi nogometaši Podgrmeča zasjenili su svoje vršnjake kada su u prvoj fazi turnira pobijedili sve četiri utakmice i tako se plasirali u polufinale. Na kraju turnira ostale su samo tri najbolje ekipe, među kojima i naši dječaci.

Finale je odigrano po sistemu svako sa svakim, u kojem su naše nogometne nade izgubile samo jednu utakmicu, koja im je ujedno i jedini poraz na turniru, i tako osvojili drugo mjesto na međunarodnom turniru “Liga Mira”.

Ponosni smo na Vas, svaka Vam čast. Pokazali ste da se možete nositi sa najboljima.