Srijeda, 27 Oktobra, 2021

Sarajevo s igračem manje u Banjoj Luci nastavilo niz nepobjedivosti

Jesenji prvak i dalje neporažen

IZVORavaz.ba

Fudbaleri Borca i Sarajeva podijelili su bodove u derbiju 18. kola Premijer lige BiH. Rezultat je bio 2:2. Borac je dva puta vodio, ali je sjajni Fanimo s dva gola Bordo timu donio nastavak niza nepobjedivosti u prvenstvu.

Gosti su propustili dvije velike prilike na otvaranju susreta. Igrala se šesta minuta kada je udarac Anela Hebibovića izblokirala domaća odbrana, a u nastavku je šut Harisa Handžića odbranio Bojan Pavlović.

Borac je poveo u 19. minuti kada je Almedin Ziljkić postigao vodeći gol na asistenciju Jove Lukića.

Bordo tim je do izjednačenja došao nakon sat vremena igre. Ubacio je Handžić, a Matijas (Matthias) Fanimo sjajnim potezom izbacio jednog fudbalera Borca i matirao Pavlovića za 1:1.

Radost gostiju nije dugo trajala budući da je Borac četiri minute kasnije ponovo poveo. Sijevnula je kontra Banjalučana koju je realizovao Stojan Vranješ i svom timu donio novo vodstvo.

Sarajevo je u 72. minuti ostalo s igračem manje nakon što je Hebibović isključen zbog drugog žutog kartona, a prvi je dobio samo dvije minute ranije.

Fanimo je u 85. minuti sjajnim golom drugi put poravnao rezultat i postavio konačnih 2:2.

Bordo tim je ovom pobjedom kolo prije zimske pauze osigurao titulu jesenjeg prvaka i sada ima 42 boda, šest više od drugoplasiranog Željezničara.

Borac je treći s 10 bodova manje od večerašnjeg protivnika.