Naslovnica SPORT Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Domaćin pregazio Saudijsku Arabiju, Čerišev dvostruki strijelac U...

Svjetsko prvenstvo u Rusiji: Domaćin pregazio Saudijsku Arabiju, Čerišev dvostruki strijelac U prvoj utakmici 21. Svjetskog prvenstva domaća Rusija danas je deklasirala Saudijsku Arabiju rezultatom 5:0.

0
IZVOR:Avaz.ba
PODIJELI

U susretu koji je protekao u potpunoj dominaciji domaćina, Rusija je povela već u 12. minuti.

Roman Zobnin je uputio sjajan centaršut u srce šesnaesterca, a Gazinski je glavom matirao nemoćnog Almuaioufa.

U nastavku susreta gledali smo dominaciju Rusije, koja u nekoliko navrata nije uspjela savladati golmana Saudijske Arabije Almuaioufa.

Ipak ni “jedinica” Saudijske Arabije nije mogla ništa u 43. minuti kada je Denis Čerišev pogodio za 2:0, nakon asistencije Zobnina.

Rezultatom 2:0 otišlo se na odmor.

U drugom dijelu, ista meta, isto odstojanje. Rusija je napadala, dok Saudijska Arabija nije uspijevala da ozbiljnije zaprijeti golmanu Akinfejevu.

Vrijedi istaći šansu Čeriševa u 65. minuti, ali njegov udarac glavom protivnička odbrana dobro blokira.

Igrala se 70. minuta kada je na teren ušao Artem Dzjuba (Džuba). Svega minut kasnije nakon asistencije Golovina Džuba glavom pogađa za 3:0.

Za 4:0 pogodio je Čerišev, kome je to bio drugi gol u reprezentaciji Rusije.

Konačnih 5:0 postavlja Golovin u sudijskoj nadoknadi za ubjedljivih 5:0, nakon fenomenalno izvedenog slobodnog udarca.

Tako će Rusija u drugo kolo ući sa tri boda i odličnom gol razlikom, koja na kraju može biti i presudna u borbi za odlazak u drugi krug.

Drugu utakmicu u ovoj grupi igraju Egipat i Urugvaj.