Naslovnica SPORT Trener Arsenala prokomentarisao grešku Kolašinca koja ih je koštala pobjede Kolašinac je...

Trener Arsenala prokomentarisao grešku Kolašinca koja ih je koštala pobjede Kolašinac je odigrao kompletan meč protiv Manchester Uniteda, ali jedna greška koštala je njegov tim pobjede

0

U derbiju 15. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United i Arsenal odigrali su na Old Traffordu bez pobjednika 2:2.

Nakon niza lošijih igara i rezultata trener Manchester Uniteda sinoćnju utakmicu počeo je bez Paula Pogbe i Romelua Lukakua u početnom sastavu.

Gosti su vodili dva puta, no u oba navrata United se uspio vratiti nakon samo nekoliko minuta. Prvo je Shkodran Mustafi u 26. minuti doveo “Topnike” u vodstvo, da bi Anthony Martial u 30. izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu Marcos Rojo u 68. minuti poslao je loptu u vlastiti gol, a samo minutu kasnije za 2:2 pogodio je Jesse Lingard što je na kraju bio i konačan rezultat.

Sead Kolašinac napravio je grešku kod pogotka Crvenih đavola, a trener “topnika” Unai Emery nije bio nezadovoljan njegovom partijom.

– Sead Kolašinac je izašao sa terena spuštene glave, ali sam mu rekao da je imao veoma dobar meč u napadu, da mora biti pozitivan i da nauči neke nove stvari iz ovog, poručio je Emery.

Kolašinac je odigrao kompletan meč protiv Manchester Uniteda, ali jedna greška koštala je njegov tim pobjede.

Liverpool je nastavio svoju utrku s Manchester Cityjem te je nakon sinoćnje gostujuće pobjede 3:1 nad Burnleyjem ponovno na dva boda zaostatka za liderom prvenstva.

Tottenham je na Wembleyju pobijedio Southampton 3:1, a Wolverhampton Chelsea 2:1, nakon što su domaći nogometaši na poluvremenu gubili 1:0.

Utakmice Everton – Newcastle i Fulham – Leicester završile su bez pobjednika identičnim rezultatom 1:1.

Nakon 15 odigranih kola na ljestvici Premiershipa prvi je Manchester City s 42 boda, slijede Liverpool (39), Tottenham (33), Chelsea (31), Arsenal (31), Everton (23), Bournemouth (23), Manchester United (23), itd.